X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD 0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAlan Adı YönetimiAlan Adı Transferinin İşleyişi Nası...

Alan Adı Transferinin İşleyişi Nasıldır ?

Alan adı transferleri, tamamen otomatik süreçlerdir. Yani bize yapılan transferlerde, biz manuel bir işlem uygulamamaktayız, transfer süreci bize bağlı değildir.

Alan adı transferi başlatıldığında, alan adının mevcut kaydedici(registrant) bilgilerindeki e-mail adresine, değişikliğin onaylanması için bir e-mail gönderilir. Bu adresin ne olduğunu http://whois.domaintools.com/ adresinden alan adınızı sorgulayarak "Registrant Email" kısmından görebilirsiniz.

Transfer onayı için gereken e-mail onaylandığında, transfer için bir engel kalmamış demektir(alan adının kilitli olması vb. engel oluşturan hallerde tarafınıza bilgi verilir) ve bundan sonraki süreç 5-7 gün sürmektedir. Bu süre tamamen eski şirketinize bağlı bir "transfer işlemine itiraz" sürecidir, yani bizim uyguladığımız bir süre değildir. Bazı şirketlerde (Godaddy gibi), e-mail onayları yapıldıktan sonra transferi onaylayabilme imkanınız olur, bu imkan varsa kontrol panelinden transferi onaylayarak 5-7 gün beklemeden transferi onaylayıp işlemleri kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu imkan birçok şirkette yoktur ve 5-7 gün beklenmesi gerekir. Transfer başarılı olarak tamamlandığında ise tarafınıza bilgi e-maili gönderilir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(145 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Top